Powłoka ceramiczna

Długotrwała i skuteczna ochrona

Olśniewający efekt

Powłoka ceramiczna nadaje niesamowitej szklistości i głębi koloru lakierowi, a przy tym co najważniejsze – chroni przed zarysowaniami. Dzięki wyjątkowej gładkości powierzchni powłoki uzyskujemy efekt hydrofobowy, czyli odpychania wody wraz z zanieczyszczeniami. Zdecydowanie wpływa on na łatwiejszą pielęgnację pojazdu, spowalnia brudzenie, jednocześnie zapobiegając korozji i oksydacji lakieru.

Skuteczna ochrona

Powłoki ceramiczne ochronne lakieru są trwałym i skutecznym zabezpieczeniem Twojego samochodu. W dobie ekologicznych lakierów, stały się one bardzo miękkie i podatne na zarysowania nawet podczas procesu mycia! Między innymi z tego względu zaczęto stosować ceramikę na auto, która po utwardzeniu się na samochodzie tworzy warstwę szkła. Powłoka ceramiczna przeciwdziała nadmiernemu rysowaniu się karoserii oraz posiada szereg innych właściwości.

Zalety powłoki ceramicznej

Ochrona lakieru przed czynnikami atmosferycznymi
Ochrona przed zarysowaniami
Najwyższa jakość produktu
Nadanie niesamowitej szklistości lakierowi
Podbicie głębi koloru
Łatwiejsza pielęgnacja samochodu
Ograniczenie brudzenia się samochodu
Wzrost wartości pojazdu

Zamów kontakt z ekspertem.

Pytania i odpowiedzi

Powłoki ceramiczne dzięki swoim właściwościom zabezpieczają lakier Twojego samochodu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, matowieniem i brudem. Powłoki Ceramiczne spowalniają proces brudzenia się samochodu, jednocześnie chroniąc go przed działaniem agresywnej chemii stosowanej w środkach myjących (takiej jak kwasy i zasady). Po aplikacji powłoka tworzy niewidoczną dla oka warstwę ochronną dla lakieru Twojego samochodu. W zależności od rodzaju wybranej powłoki, może ona utrzymywać się na zaaplikowanej powierzchni nawet do 10lat (Black). Powłoka ceramiczna sprawia, że lakier samochodu jest bardziej szklisty (efekt szkła) a jego barwa „odżywiona” nadając mu wyjątkowego blasku, dodatkowo tworzy warstwę hydrofobową, która odpychając wodę i zabrudzenia relatywnie spowalnia proces brudzenia się karoserii samochodu.

Pielęgnacja i mycie samochodu z zaaplikowaną powłoką ceramiczną nie odbiega zbytnio od tradycyjnego mycia auta. Należy pamiętać, że odpowiednie dbanie o lakier samochodu pozwoli na długo cieszyć się jego właściwościami i wyglądem – podobnie jest z powłoką ceramiczną. Do mycia samochodu warto używać dedykowanych kosmetyków o neutralnym ph, co pozwoli oczyścić lakier i powłokę a także odetkać jej pory i przywrócić właściwości hydrofobowe. Dla powłok ceramicznych All Time Detailing zalecamy do korzystania z kosmetyków z linii All Time Detailing Cosmetics. Na początku należy nałożyć warstwę aktywnej piany i chwilę poczekać, aż brud się rozpuści. Następnie należy spłukać pianę i przystąpić do mycia właściwego. Najlepiej skorzystać z metody na dwa wiadra (jedno wiadro z wodą i szamponem, drugie z ciepłą i czystą wodą do spłukiwania). Do mycia warto używać specjalnej rękawicy z mikrofibry lub wełny co zapobiegnie powstawaniu mikro zarysowań na lakierze. W przypadku korzystania z myjni ręcznych – ciśnieniowych, konieczne jest bardzo dokładne i powolne spłukanie całego brudu z samochodu. Uwaga! Kategorycznie odradzamy korzystanie z myjni automatycznych, gdyż mogą one uszkodzić i zarysować lakier.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju powłok ceramicznych, których jakość i wytrzymałość są różne. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej powłoki ceramicznej? Korzystaj z preparatów, które mają wysoki stopień twardości (najlepiej 10H), oraz są polecane przez profesjonalistów. Podczas wyboru odpowiedniej powłoki warto również zwrócić uwagę na jej trwałość związania się z lakierem, oraz fakt czy jest to powłoka certyfikowana czy ogólnodostępna. Osobiście polecamy powłoki All Time Detailing, które są efektem wieloletnich badań i testów przeprowadzonych w studio All Time Detailing, spełniając najbardziej rygorystyczne normy i wymagania jakie stawiamy produktom aplikowanym w naszym studio. Powłoki ceramiczne All Time Detailing występują w różnych wariantach cenowych.

Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe zabezpieczenie samochodu za pomocą kombinacji folii ochronnej PPF i powłoki ceramicznej. Folia ochronna PPF to jedyne na rynku zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak odpryski od kamieni i mocne zarysowania, oraz matowienie. Naklejania jest na lakier tworząc fizyczną warstwę ochronną, która dzięki funkcji samo regeneracji chroni go przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Ze względu na dość wysoką cenę aplikacji, najczęściej za pomocą foli zabezpiecza się tylko najbardziej narażone na uszkodzenia elementy karoserii samochodu takie jak zderzak czy też maska. Pozostałe elementy karoserii oraz samą folię, dodatkowo pokrywa się powłoką ceramiczną – tworzą kompletną ochronę lakieru. Folię najczęściej stosuje się przy zabezpieczaniu nowych samochodów, gdzie Klientowi zależy na zachowaniu lakieru w oryginalnym stanie na długie lata.

Absolutnie nie – odpowiednio zaaplikowana przez specjalistów powłoka ceramiczna, w żaden sposób nie wpływa negatywnie na użytkowanie samochodu. Dzięki swoich właściwościom wręcz ułatwi nam dbanie o czystość samochodu i na długo pozwoli cieszyć się blaskiem jego lakieru. Należy pamiętać jedynie o jej bieżącej konserwacji zgodnie z zaleceniami producenta. Warto używać dedykowanych konserwatorów do powłok, które odżywiają powłokę ceramiczną i pomagają zachować jej hydrofobowe właściwości.

Cena aplikacji powłoki ceramicznej na samochód zależy od wielu czynników. Po pierwsze skład chemiczny powłoki – im jest bardziej zaawansowana, ma trwalszy skład i skuteczniej chroni lakier przed czynnikami zewnętrznymi, tym jej cena jest wyższa. Po drugie wielkość samochodu – Jeżeli mówimy o małym, miejskim aucie to koszt nałożenia powłoki ceramicznej będzie dużo niższy niż w przypadku np. pojazdów dostawczych czy SUVów (ze względu na ilość zużycia produktu oraz czas pracy). Po trzecie stan lakieru na którym ma być zaaplikowana powłoka ceramiczna. Bardzo często w samochodach używanych konieczne jest przeprowadzenie korekty lakieru przed zaaplikowaniem powłoki ceramicznej co relatywnie wpływa na cenę całej usługi. Z tego względu zalecamy nałożenie powłoki ceramicznej od razu po wyjeździe auta z salonu. W ten sposób ochrona lakieru będzie trwalsza, a koszty dużo mniejsze.

Czy opłaca się zainwestować w powłokę ceramiczną i zabezpieczyć nią samochód? Jeżeli chcesz, aby lakier na Twoim pojeździe prezentował się okazale i błyszcząco, masz zamiar chronić go przed destrukcyjnym wpływem kwaśnych deszczy czy promieni słonecznych oraz nie chcesz, aby ten błyskawicznie zmatowiał – usługa adresowana jest do Ciebie. Odpowiednia eksploatacja powłoki nie jest trudna, a zabezpieczenie w ten sposób lakieru przedłuży mu żywotność i ochroni między innymi przed korozją. Powłoka ceramiczna może dodatkowo podnieść wartość samochodu przy jego odsprzedaży.

Samochody używane często posiadają już zniszczony i zmatowiony lakier. Szczególnie w przypadku klasyków i samochodów zabytkowych degradacja powłoki lakierniczej jest spora. Obecne lakiery produkowane są na bazie wody co relatywnie obniżyło ich wytrzymałość i twardość, jest to widoczne już na kilkuletnich samochodach których lakier niejednokrotnie stracił salonowy blask podczas normalnej eksploatacji. W każdym z takich przypadków dzięki odpowiednim zabiegom renowacji lakieru i zastosowaniu powłoki ceramicznej jesteśmy w stanie ożywić kolor i doprowadzić lakier do zadowalającego stanu. Dzięki usługom renowacji lakieru i zabezpieczenia go powłoką ceramiczną możemy dać swojemu używanemu autu drugie życie i na nowo cieszyć się jego wyglądem, jednocześnie podnosząc jego wartość przy ewentualnej odsprzedaży.

Usługę nałożenia powłoki ceramicznej oferujemy dla klientów z całego Śląska: Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Czeladź oraz z obszaru całej Polski.

Sprawdź opinie naszych

klientów

Kuba Czapla

Kuba Czapla

Bardzo profesjonalne podejście do klienta, fachowa obsługa i rzeczowe porady. Sama usługa kompleksowego zabezpieczenia ceramicznego wykonana idealnie (audi A5). Polecam Każdemu!!

Ewa Skorek

Ewa Skorek

Szczerze polecam, fantastyczna ekipa, super podejscie do klienta i do jakości wykonywanej pracy. Z pewnością jeszcze wiele razy skorzystam z ich pomocy!! 👏👏👏

Dariusz Barwiński

Dariusz Barwiński

Pełen profesjonalizm !
Z pełnym spokojem można zostawić samochód, a wracając cieszyć się widokiem doskonale wykonanej pracy
Indywidualne podejście do klienta to element którego w salonie All Time Detailing nie brakuje i jest na najwyższym poziomie :)”

Marcin Jasica

Marcin Jasica

Pełen profesjonalizm ! od A do Z !! Obsluga na wysokim poziome , kontakt na + , Uwaga skupiona na kliencie na +
Powierzyłem swoja niebieska strzale i efekt jaki zastalem jedynie po drobnej korekcie i czyszczeniu juz byl zadowalajacy ! Polecam na +++
Napewno tu wróce nie raz.. nie dwa !:) Wszystkich zmotoryzowanych zachecam !

Agnieszka Kukulska

Agnieszka Kukulska

Jestem bardzo zadowolona z usług ATD. Moje auto było zaniedbane a Pan Michał doprowadził je do porządku. Szybko, sprawnie i uczciwie. Od razu przyjemniej się jeździ. Polecam serdecznie!

Mateusz Szarek

Mateusz Szarek

Pewnego razu oddałem swój samochód do BRACI P. Wielkie gwiazdy detailingu spierdolili robotę na całej linii, na szczęście ktoś polecił mi studio Pana Michała i chłop uratował moje cacko. Podziwiam profesjonalizm, nie było się do czego przyczepić.
Zostawiam pełne 5 gwiazdek i polecam każdemu ten salon!!!

Damian Legięć

Damian Legięć

Bardzo fachowa obsługa. Doradzanie, wybór wraz z wyjaśnieniem wszystkich etapów/czynności 😉 I oczywiście pozytywne nastawienie.

Kamila Radzioch

Kamila Radzioch

POLECAM! Świetna jakość wykonanej usługi na mojej Alfie Romeo, powłoka ceramiczna dodała blasku lakierowi a bezbarwna folia ochronna zapobiega odpryskom.

Kamil Karcz

Kamil Karcz

Bardzo polecam All Time Detailing powłoka ceramiczna w moim bmw nałożona w profesjonalny sposób, bardzo dobre podejście do klienta i jakość. Polecam każdemu 😊

Dariusz Klimek

Dariusz Klimek

Genialne szkolenie dające pogląd na branżę detailingu. Profesjonalne podejście do klientów i powierzonych zadań. Michał- pozytywny człowiek twardo stąpający po ziemi.

Mariusz Białas

Mariusz Białas

Witam chciałem podzielić się opinia o szkoleniu z autodetailingu u Michała. Podejście Michała do szkolenia jest bardzo profesjonalne , nauczyłem się pełnego mycia detailingowego. Na pytania jakie zadawałem dostałem konkretną odpowiedz, sposób szkolenia jest przejrzysty oraz konkretny. Wszystkim polecam szkolenie u Michała. Pozdrowienia

Marcin Topolski

Marcin Topolski

Profesjonalna obsługa w przystępnej cenie.

Wojtek Nowak

Wojtek Nowak

Polecam. Profesjonalne podejście i świetna jakość.

Jakub Bąk

Jakub Bąk

Goraco polecam, mila sprawna obsluga!

Sebastian Panasiuk

Sebastian Panasiuk

Korzystam od dłuższego czasu jeszcze jak byli na Legionów i zawsze mój Golf jest dopieszczony na maksa.

Mariusz Krzemiński

Mariusz Krzemiński

mega profeska. Auto oddałem w kiepskim stanie, z braku czasu nie było kiedy porządnie doczyścić. Odebrałem auto jak z salonu 🙂

Polecam w 100% 🙂

Jacek Szotowicz

Jacek Szotowicz

Polecam z całego serca szkolenia w tej firmie, naprawdę przekazana masa szczegółowej wiedzy o której nikt nie mówi w poradnikach internetowych, wiedza przekazywana w bardzo zrozumiały i jasny sposób napewno jeszcze skorzystam z niejednego szkolenia 😀

Dominika Głowania

Dominika Głowania

Genialne miejsce, fajna ekipa, dbają o moje auta od bardzo dawna, jeszcze za czasów jak byli w innym miejscu. Zawsze wszystko na czas, zawsze pięknie, wyjeżdża się z uśmiechem na twarzy wypieszczonym autem jak z salonu ;d! Polecam wszystkim!

Marta Mantaj

Marta Mantaj

Profesjonalizm na najwyższym poziomie . Auto po wizycie u chłopaków wyglada jakby wyjechało prosto z salonu 😊 polecam !